Mimari Hizmetler

MİMARİ PROJELER

Binanın genel tasarımının yapıldığı mimari projelerde, arsa-bina uyumluluğu ve binanın kendi içerisindeki oran-orantı, kütlesel uyumu baz alınır. Bu projenin teknik açıdan titizlikle hesaplanmış olması gerekir; böylece bina ya da konut kusursuz olacaktır. Teknik tarafının yanı sıra mimari projeler göze hitap eden çizgiler de taşımalıdır.

RESTORASYON VE GÜÇLENDİRME PROJELERİ

Bu projeler binanın zarar gören kısımlarını güçlendirmeye ve yenilemeye yönelik projelerdir. Her binanın sil baştan yeniden yapılması mümkün olmayacağı için restorasyon ve güçlendirme projeleri sayesinde sadece hasarlı alanlar onarılabilir.

İÇ MİMARİ PROJELER

İç mimari tasarım herhangi bir mekanın içini Tasarlama sürecine denir. Alanların verimli ve şık kullanılmasına yönelik yapılan iç mekan tasarlamaları, planlama, estetik ve teknik çözümler sonucu başarıya ulaşır.

İç mimarlık olarak adlandırılan tasarım ve sonuç süreçlerinin tamamı kişilere işlevsel yaşam alanları katmak ve görsel ambiyansı sağlamak için yapılır. Pek çok faktör iç mekan tasarımında rol oynar.

· Görsel faktörler(renk, ışık, biçim)

· Dokunsal faktörler(yüzey, şekil, doku)

· İşitsel faktörler(gürültü, yankı)

Tasarımcı ilgili materyallerini doğru kullanarak gerekli olan estetikliği yaratır. Bir nevi nesnelere şekil verir. Tasarımcının mobilyalar ve aksesuarlar ile renkler hakkında geniş bilgiye sahip olması gerekir. İç mekan tasarımı yapanların en çok kullandığı malzemeler:

· Mobilya

· Aydınlatma

· Halı ve Zemin Kaplamaları

· Boya ve Duvar Kaplamaları

· Cam

· Metal

· Demirbaslar

· Sanat Eserleri

Mühendislik Hizmetleri

Mühendislik ve tasarım projeleri, bir veya birden fazla alanın uyumlu ve özverili bir şekilde çalışmasını gerektirir. Statik, mimari, elektrik ve mekanik tasarım gibi farklı alanlarda uzmanlık gerektiren ve çeşitli sektörlerde yürütülen projelerimizde alanlarında tecrübeli mühendislerimiz, uzman kadrolarımız ve danışmanlarımızla tüm projeler arasında başarılı bir entegrasyon süreci yürütüyoruz. yenilikçi bakış açımız ve global standartlardaki hizmet kalitemizin yanı sıra tecrübeli ve alanında uzman kadrolarımız sayesinde geniş bir sektör yelpazesi için çözümler üretiyoruz.

Mühendislik ve tasarım alanında sunduğumuz başlıca hizmetler:

STATİK PROJELER Yapının iskeletini oluşturan proje türü olması sebebiyle statik projeler, yapı süreçlerinin temelidir. Statik proje; Mimari projeye uygun olarak, ölçekleri yapı büyüklüğüne göre hazırlanır. Bu proje, yapı türüne göre taşıyıcı sistemleri gösterir. Yapı üzerinde bulunan tüm yapı elemanların hesaplanmasına ve buna göre hazırlanan projeye statik proje denir. Statik proje, betonarme veya çelik yapının ayakta durması için gerekli bir hesaplama yönetimidir.

MEKANİK PROJELER Mekanik tesisat, elektrik tesisatı ile birleşerek elektromekanik sistemler olarak bir binanın, yapının en önemli bölümlerinden biridir diyebiliriz. İnşaat, yapı işlerinde makine mühendisliği etkinlik alanına giren ısıtma, soğutma, havalandırma, temiz ve pis su, sıhhi sıcak su ve yangın söndürme sistemleri işlerinin tümüdür.

ELEKTRİK PROJELERİ Yapının amacına uygun aydınlatma, telefon, data, yangın algılama, topraklama, seslendirme, tv, kamera, otomasyon gibi sistemlerin projelendirmesini müşteri talepleri doğrultusunda hazırlayıp uyguluyoruz. ALTYAPI PROJELERİ Altyapı projeleri, kusursuz bir yapıya sahip olmadan önce binanın tehlikesiz ve doğru bir noktaya temel atılmasını hedefler. İçme suyu, atık su arıtma, kanalizasyon gibi etkenlerin hepsi altyapı projelerinin bir konusudur. RESTORASYON VE GÜÇLENDİRME PROJELERİ Bu projeler binanın zarar gören kısımlarını güçlendirmeye ve yenilemeye yönelik projelerdir. Her binanın sil baştan yeniden yapılması mümkün olmayacağı için restorasyon ve güçlendirme projeleri sayesinde sadece hasarlı alanlar onarılabilir.